WIADOMOŚCI


Ricoh liderem w segmencie kolorowego druku produkcyjnego


RICOH Pro C901Firma Ricoh Europe zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży kolorowych urządzeń produkcyjnych już po trzech latach od momentu wejścia na rynek. Niedawno opublikowane dane z InfoSource dotyczące kolorowych urządzeń druku produkcyjnego (na papier cięty) w Europie Zachodniej pokazują, że udział firmy Ricoh w rynku, w pierwszym kwartale 2011 roku wzrósł z 22,2% do 33,1%.

"Dostawcy usług druku w sektorach: handlowym i korporacyjnym potwierdzili, że właśnie Ricoh jest tą marką, którą wybierają najchętniej"- powiedział Peter Williams, wiceprezes i szef Druku Produkcyjnego Ricoh Business Group, Ricoh Europe. "Ricoh Pro C900 w połączeniu z naszą filozofią świadczenia usług serwisowych oraz Ricoh Business Driver Programme, okazały się być idealnym rozwiązaniem dla print roomów. Wprowadzenie do oferty Ricoh Pro C901 Graphic Arts Edition jeszcze bardziej wzmocniło sprzedaż, zwłaszcza w komercyjnym sektorze druku."

Thomas Wiesinger, dyrektor zarządzający firmy Wiesinger Media, posiadającej sześć drukarni w Niemczech, powiedział - "Wybraliśmy urządzenie Ricoh Pro C901 Graphic Arts Edition ze względu na wysoką jakość druku, wydajność oraz doskonałe parametry techniczne. Konkurencyjne ceny i zorientowane na klienta podejście również przeważyły o dokonanym wyborze".

Steve Taylor, dyrektor zarządzający Print Wincanton z Holandii, powiedział: "Jakość i stabilność koloru Ricoh Pro C901 jest wyjątkowa. Sprawdziliśmy ją na wielu różnych offsetowych podłożach i urządzenie zdało egzamin. Nasi klienci są również bardzo zadowoleni, a to stwarza nam zupełnie nowe możliwości ofertowe."

Pete Cooper, dyrektor londyńskiej drukarni Ripping Image, która w przeszłości bazowała tylko na technologii offsetowej podkreśla, że jakość koloru to priorytet dla klientów drukarni. Zanim zainwestowano w urządzenie cyfrowe, przeprowadzono szereg testów na urządzeniach wiodących marek. Żaden z systemów nie zaprezentował tak dobrego pasowania kolorów i ich nasycenia, jak urządzenie produkcyjne Ricoh Pro C901. Pete Cooper podkreśla, że ogromnymi zaletami urządzenia jest jego szybkość i możliwość zintegrowania z wdrożonym już w drukarni oprogramowaniem.

Raport Info Source, kwartał 1, rok 2011. Dane w oparciu o sprzedaż producentów w okresie od 01.2011 do 03.2011 w porównaniu do 10.2010 – 12.2010, w Europie Zachodniej. Segment kolorowych urządzeń druku produkcyjnego (na papier cięty).Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.

Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.