WIADOMOŚCI


Nowe MFP A3 od Ricoh.

RICOH MP2554Seria monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3 Corona została rozszerzona o trzy nowe MFP (dostępne w dwóch konfiguracjach: SP i ZSP, oraz 3 prędkościach: 25, 30, 35 stron na minutę) – MP 2554 SP, 2554 ZSP, 3054 SP, 3054 ZSP, 3554 SP, 3554 ZSP. Premierowe rozwiązania pozwalają na realizację zaawansowanych zadań druku. Obsługują papiery o gramaturze do 300 gr/m2 (bez konieczności korzystania z podajnika ręcznego), można je także rozbudowywać o dodatkowe moduły wykańczania prac, m.in. finiszery zszywające, broszurujące, a także nowoczesny finiszer bezszywkowy.

We wszystkich premierowych modelach zastosowano nowy moduł utrwalający. Dzięki temu rozwiązaniu są gotowe do pracy w bardzo krótkim czasie, a pierwszy wydruk można uzyskać już po 15 sekundach. Wyposażono je w 2 GB pamięci operacyjnej oraz dysk twardy o pojemności do 320 GB

Urządzenia w standardzie zapewniają dostęp do opcji dedykowanych bezpieczeństwu dokumentów. Dane są standardowo 9 - krotnie nadpisywane na dysku twardym urządzenia oraz szyfrowane (AES 256 bit). Dodatkowo wszystkie modele wyposażono w funkcję szyfrowania pliku PDF podczas skanowania.  Opcjonalnie można w nich także zastosować moduł zabezpieczający kasety na papier.

Wersje urządzeń z oznaczeniem ZSP wyposażono panel dotykowy z systemem operacyjnym Android (10,1”), który posiada w standardzie czujnik NFC oraz Direct Wi-Fi. Po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie (wyposażonym również w czujnik NFC) aplikacji Smart Device Connector użytkownicy mogą wprowadzać parametry drukowania, kopiowania, skanowania lub faksowania bezpośrednio w urządzeniu mobilnym, a po jego zbliżeniu do urządzenia MFP, uruchamiać te zadania automatycznie.

Dzięki modułowi  Ricoh Device Server urządzenia mogą zostać podłączone do dwóch niezależnych sieci LAN, co rozszerza możliwość drukowania w miejscach gdzie sieć lokalna jest restrykcyjnie zabezpieczona, a pożądana jest możliwość drukowania przez gości np. w recepcjach, salach konferencyjnych czy lobby hotelowym. Urządzenie może zostać rozbudowane o funkcję druku bezpośredniego plików w formacie XPS.

Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.