WIADOMOŚCI


RICOH Aficio™MP C3003SP/C3503SP/C4503SP/C5503SP/C6003SP – nowa linia urządzeń kolorowych


RICOH MPC4503Ricoh wprowadza do oferty wysokowydajne kolorowe urządzenia wielofunkcyjne obsługujące format SRA3.

Ricoh poszerza swoją ofertę o siedem nowych modeli urządzeń, które obsłużą coraz bardziej popularny rozmiar SRA3 (320 x 450 mm).

Nowe urządzenia Ricoh MP C3003SP/MP C3503SP/MP C4503 (A) SP / MP C5503 (A) SP / MP C6003SP zostały wyposażone w zaawansowany kontroler, który zapewni zwiększoną wydajność dzięki szeregowi innowacyjnych funkcjonalności takich jak przeszukiwalny PDF, kopia dowodu tożsamości oraz jednoprzebiegowy dwustronny podajnik oryginałów. Urządzenia cechuje szybkie drukowanie, kopiowanie i skanowanie oraz szerokie możliwości obróbki końcowej dokumentu. Nowe MFP zapewniają bardzo wysoką jakość, równomierne nasycenie koloru oraz wyraźne i trwałe wydruki.

„Są to pierwsze urządzenia ze średniego segmentu, które oferują wydruk w formacie SRA3” - mówi Anna Baran, Product Manager w Ricoh Polska. „Format papieru SRA3 jest nieco większy niż A3, umożliwia to przygotowanie wydruku z paserami oraz spadami. Małe i średnie grupy robocze, takie jak agencje reklamowe lub studia graficzne, które mają potrzebę pracy z formatem SRA3 oraz nieskazitelnymi wydrukami w kolorze, docenią możliwość wydrukowania linii cięcia dla proofingu. Te urządzenia są także idealnym wyborem dla większych grup roboczych, gdzie jest zapotrzebowanie na wysokiej jakości, profesjonalny wydruk z różnymi możliwościami obróbki końcowej oraz niskim TCO (całkowitym kosztem posiadania)”.

W urządzeniach zastosowano kontroler GWNX, który oferuje szereg funkcjonalności, tj. przeszukiwalny PDF (OCR), który osadza na zeskanowany obraz niewidzialny tekst, dzięki czemu znajdowanie dokumentów, czy pojedynczych słów staje się bardzo proste i szybkie.

Przycisk „Kopia dowodu tożsamości” umożliwia kopiowanie obu stron dokumentu na jednym arkuszu papieru. Konwertowanie dokumentów papierowych na wersję elektroniczną odbywa się poprzez naciśnięcie jednego przycisku; urządzenia mogą skanować z prędkością 100 ipm (w trybie simpleks) lub 180 ipm (w trybie dupleks na urządzeniach wyposażonych w jednoprzebiegowy dwustronny podajnik oryginałów).

Nowe urządzenia wielofunkcyjne oferują szeroki wachlarz możliwości profesjonalnej obróbki końcowej dokumentu. Po raz pierwszy w tym segmencie jest opcja finiszera wewnętrznego, który pozwala na oszczędność cennej przestrzeni w biurze. Za pomocą tego finiszera możemy zszywać dokumenty oraz je dziurkować. Dostępne są również dwa rodzaje finiszera broszurującego, na 1000 oraz na 3000 arkuszy. Dodatkowo, urządzenia oferują możliwość drukowania plakatów, czyli rozmieszczenia obrazu na kilku arkuszach.

Prędkość wydruku w tych urządzeniach sięga aż do 60 stron na minutę. czas nagrzewania wynosi zaledwie 17 sekund, pierwsza kopia mono jest dostarczana po 3,1 sek. a kopia kolorowa po 4,5 sek. aby wyjść z trybu uśpienia urządzenie potrzebuje zaledwie 6,2 sekundy. nowa linia urządzeń wielofunkcyjnych cechuje się bardzo cichą pracą, w trybie uśpienia wyłączany jest wiatrak dzięki czemu emisja hałasu wynosi zero.

Kontroler koloru e-22c jest zintegrowany z urządzeniami. kontroler jest wyposażony w najnowocześniejszą platformę fs100 fiery, procesor intel 2,9 ghz, pamięć 2 gb i dysk twardy o pojemności 500 gb. takie połączenie sprawia, że produktywność rip dla złożonych zadań drukowania jest zapewniona na najwyższym poziomie.Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.