WIADOMOŚCI


Ricoh i InfoPrint Solutions wprowadzają Pro™ C901/C901s Graphic Arts Edition


Kolorowe urządzenie do druku produkcyjnego z udoskonaleniami najwyższej klasy. Firmy Ricoh Europe PLC i InfoPrint Solutions ogłosiły dziś wprowadzenie na rynek nowego urządzenia Pro™ C901/C901s Graphic Arts Edition, zaawansowanego i najlepszego w swojej klasie systemu opracowanego specjalnie po to, aby spełniać surowe normy profesjonalnego środowiska druku produkcyjnego. Nowe urządzenie Pro™ C901/C901s to imponujący dodatek do aktualnej, szerokiej gamy produktów firm Ricoh i InfoPrint, obsługującej zarówno sektor graficzny jak i druku korporacyjnego.

Nowe zalety urządzenia to między innymi:
  • Najszybsze na rynku i w swojej klasie urządzenie o prędkości drukowania 90 stron A4 na minutę na mediach o gramaturze do 300 g/m² w trybie dwustronnym;
  • Nowy chemiczny toner PxP™ (bezolejowy) zapewniający większą dokładność, niezawodność, uniwersalność i łatwość obsługi, umożliwiający druk zbliżony do offsetu;
  • Nowe zespoły wymieniane przez operatora urządzenia, zapewniające łatwą konserwację urządzenia na miejscu i maksymalny czas działania urządzenia;
  • Nowa biblioteka mediów automatycznie konfigurująca ustawienia w celu zapewnienia wysokiej jakości wydruku oraz szybkiego procesu drukowania;

To nowe rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby drukarni, wewnątrzzakładowych centrów druku oraz ośrodków danych pragnących stworzyć środowisko druku kolorowego wysokiej jakości bez ponoszenia większych inwestycji finansowych. Jest ono w stanie obsłużyć szeroki zakres prac, w tym podręczniki i książki drukowane na żądanie oraz pozwala na realizację różnych inicjatyw marketingowych, takich jak mailing bezpośredni, czy rozwiązania marketingu precyzyjnego, takie jak TransPromo.

Jest to bez wątpienia najszybsze urządzenie w zakresie średnich nakładów produkcyjnych oferujące prędkość do 90 stron formatu A4 na minutę w kolorze i w trybie dwustronnym. Obsługuje arkusze do rozmiaru SRA3 o maksymalnej gramaturze 300 g/m², bez wpływu na szybkość druku.

Bezolejowy toner PXP™ zapewnia niezmienną jakość zbliżoną do offsetu, gładsze cieniowanie i lepszą rejestrację koloru. Dzięki nowej technologii system pozwala na równomierne krycie tonerem na obszarach o dużym stopniu zadruku w kolorze, jak również szerszy zakres kolorów. Wierność i powtarzalność kolorów zapewnia wyjątkowo dokładne odwzorowanie fotografii.

Nowe zespoły wymieniane przez operatora pomagają zredukować koszty oraz wymagania w zakresie konserwacji, a także maksymalizować wydajność. Przeszkoleni operatorzy urządzenia mogą na przykład wymieniać kluczowe elementy sekcji przenoszenia obrazu bez wzywania pomocy technicznej. Wydajne materiały eksploatacyjne mogą być wymieniane podczas pracy, co minimalizuje czas postojów i zakłócenia w pracy.

Nowa Biblioteka Mediów jest w stanie przechować do 260 profilów testowanych i zatwierdzonych w momencie wprowadzenia urządzenia do sprzedaży. Funkcja biblioteki spersonalizowanej pozwala użytkownikom na dodawanie własnych profili, a rezerwowy obszar mieści 1.000 dodatkowych ustawień mediów. Biblioteka mediów jest regularnie powiększana przez Europejskie Centrum Badania Zgodności Mediów znajdujący się w oddziale firmy Ricoh Products Limited w Telford, w Wielkiej Brytanii. Każdy użytkownik może ustawić skomplikowane zadania drukowania wybierając zaprogramowany lub własny typ nośnika zintegrowany z biblioteką mediów podłączoną do serwera druku EFI™ Fiery E41, E81 lub Creo C-81™, udostępniającego zaawansowane narzędzia zarządzania pracami oraz kolorem. Narzędzia te, w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami Biblioteki Mediów, zapewniają doskonałe odtwarzanie kolorów.

Urządzenia Pro C901/C901s wyposażone są również w dostępną we wszystkich podajnikach technologię Air-Assist, która usprawnia i upraszcza podawanie papieru, zapewniając niezawodną pracę z różnymi typami mediów wszystkich formatów. Zintegrowane skanowanie w kolorze, kopiowanie i przechowywanie dokumentów zaspokaja oczekiwania klientów odnośnie zapisywania obrazu i druku na żądanie.

Nowa sekcja utrwalania zapewnia ulepszone utrwalanie na wszystkich rodzajach mediów, w tym grubych i teksturowanych, oferując niezawodne rozdzielanie arkuszy, jak również dobrą separację mediów powlekanych o małej gramaturze. Urządzenie gwarantuje teraz również dokładne pasowanie na grubych nośnikach o gramaturze 300 g/m², idealnie nadających się do drukowania przesyłek reklamowych, kartek pocztowych i wizytówek.

Produkcja jest zintegrowana i przyjazna dla użytkownika – urządzenie automatyzuje cały proces. Oferuje również uznawany obecnie za najpełniejszy zestaw opcji obróbki końcowej, które można podłączyć w jednym urządzeniu. Obejmują one nowy wielofunkcyjny finiszer broszurujący, służący do drukowania w pełni wykończonych broszur o objętości do 80 stron z przycinaniem przedniej krawędzi, a także odbiornik papieru dużej pojemności. Finiszer do oprawy w spiralę automatyzuje cały proces oprawiania wykonując dziurkowanie, zbieranie arkuszy i nakładanie spirali bez żadnego udziału operatora, podczas gdy finiszer do oprawy klejowej produkuje profesjonalnie wyglądające książki o objętości od 10 do 400 stron w trybie dwustronnym.

Razem z serią Pro C901 firma Ricoh wprowadza na rynek opcję Stream Punch PRO służącą do dziurkowania mediów powlekanych w wymagających środowiskach produkcyjnych. Nowy dwustronny trymer kompatybilny z broszurownicą Plockmatic sprawia, że drukowanie broszur jest teraz jeszcze łatwiejsze niż dotychczas. Pełne przycinanie z trzech stron można uzyskać bez udziału operatora. Wszystkie opcje zapewniają kompletne i efektywne kosztowo rozwiązania do wykonywania złożonych zadań.

Najlepsze w swojej klasie urządzenie Pro C901/ C901s Graphics Arts Edition może wykonywać niewiarygodnie różnorodny zakres materiałów drukowanych stanowiąc kolorowy system produkcyjny oferujący najbardziej wymagającym środowiskom profesjonalnego druku produkcyjnego wszechstronność, skalowalność i wydajność. Pro C901/C901s obsługuje pełen zakres wiodących rozwiązań workflow dobranych tak, aby zwiększyć możliwości klientów i poszerzyć ich ofertę usługową – od momentu otrzymania zlecenia po gotowy wydruk. W zakres ten wchodzi między innymi oprogramowanie, które pomaga klientom pozyskiwać zlecenia druku i obróbki końcowej, przygotować pliki do druku, zarządzać zadaniami oraz zgodnością kolorystyczną na wielu urządzeniach. Oprogramowanie Ricoh pomaga klientom zwiększać wartość ich oferty, maksymalizować efektywność i usprawniać produkcję.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.