WIADOMOŚCI


Aficio™SP 1210N – Ricoh wprowadza kompaktową monochromatyczną drukarkę laserową w przystępnej cenie


RICOH SP1210nAmstelveen, Holandia, sierpień 2011 – Ricoh zaprezentował dzisiaj Aficio™SP 1210N, drukarkę laserową do szybkiego i wydajnego druku czarno-białego. Dzięki kompaktowej obudowie i niskiemu całkowitemu kosztowi posiadania (TCO) urządzenie jest idealną propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw.

"SP 1210N to szybka i wydajna monochromatyczna drukarka laserowa. Czas nagrzewania wynosi zaledwie 18 sekund, czas oczekiwania na pierwszy wydruk mniej niż 10 sekund, a prędkość wydruku to 22 strony na minutę" mówi Chi Chung Man, Senior Product Manager w Ricoh Europe.

Urządzenie obsługuje szeroki zakres formatów papieru, tj. A4, A5, A6, B5, Letter i Executive. Drukuje również na papierze recyklingowym o gramaturze do 163 g/m² oraz na foliach.

Łatwy w obsłudze panel kontrolny zapewnia przejrzyste instrukcje w 14 językach, włączając w to instalację krok po kroku i instrukcję dotyczącą sposobu utrzymania. Ładowanie papieru nie sprawia problemu dzięki kasecie znajdującej się z przodu urządzenia. Wymiana kartridża z wydajnym tonerem także przebiega szybko i sprawnie.

SP 1210N umożliwia integrację sieciową dzięki standardowej karcie sieciowej. Szybki interfejs USB 2.0 umożliwia proste drukowanie.

Tak jak w przypadku wszystkich produktów Ricoh, i w tym przypadku redukcja negatywnego wpływu na środowisku jest kluczowa. SP 1210N ma niskie zużycie energii, krótki czas nagrzewania, energooszczędny tryb uśpienia i toner o zwiększonej wydajności. Dzięki tym cechom oszczędza czas i energię redukując przy tym koszty i ilość odpadów. Wszystkie produkty Ricoh są zgodne z międzynarodowym standardem Energy Star. To oznacza, że podczas dostarczania energii potrzebnej do funkcjonowania urządzenia, zużywana jest mniejsza ilość CO2.

Aficio™SP 1210N to nowość w ofercie Ricoh w zakresie sprzętu cyfrowego dla biur. Ricoh obecnie posiada jedną z największych linii drukarek, kopiarek, faksów i urządzeń wielofunkcyjnych, jak i zaawansowanych rozwiązań z zakresu oprogramowania.


Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.