WIADOMOŚCI


Ricoh Polska wprowadza nową linię urządzeń


RICOH MP2352SPRicoh Polska wprowadza do oferty nowe, łatwe w obsłudze, drukarkowe urządzenia wielofunkcyjne Aficio™SP 5200S/SP 5210SF/SP 5210SR i drukarki Aficio™SP 5200DN/SP 5210DN dedykowane dla biur i grup roboczych.

„Biura potrzebują szybkich, wszechstronnych i niedrogich urządzeń” - mówi Joanna Marczak, Specjalista ds. Produktu w Ricoh Polska. „Dlatego właśnie firma Ricoh zaprojektowała urządzenia wielofunkcyjne SP 5200S/SP 5210SF/SP 5210SR oraz drukarki SP 5200DN/SP 5210DN, które oferują doskonałą jakość i wysoką wydajność, zapewniając przy tym niski całkowity koszt posiadania. Wszystkie mogą być rozszerzone o dodatkowe kasety na papier, dlatego też są idealną inwestycją dla firm, którym zależy na elastyczności.”


Standardowy model urządzenia wielofunkcyjnego oferuje pojedynczą kasetę na papier o pojemności 550 arkuszy – idealną dla małych środowisk biurowych. Większe grupy robocze mogą rozszerzyć urządzenie o trzy dodatkowe kasety, aż do maksymalnej pojemności 2300 arkuszy. W przypadku drukarek standardowa kaseta ma pojemność 650 arkuszy, z możliwością rozszerzenia do 2850.

Wszystkie urządzenia obsługują szeroki zakres nośników o gramaturze od 52 do 220g/m². Oferują druk o prędkości 45/50 stron na minutę, druk dwustronny oraz toner all-in-one. Wszystkie posiadają także certyfikat Energy Star.

Aficio SP 5200S/SP 5210SF/SP 5210SR to pierwsza seria tak szybkich, czarnobiałych drukarkowych urządzeń wielofunkcyjnych A4. Wszystkie urządzenia oferują skanowanie w kolorze. Te kompaktowe, funkcjonalne i łatwe w obsłudze urządzenia typu 4w1 (drukarka, kopiarka, skaner, faks, zapewniają firmie wysoką produktywność. SP 5210SF ma w standardzie wbudowany faks, SP 5210SR zawiera opcję wewnętrznego finiszera pozwalającego na tworzenie różnego rodzaju broszur i folderów. Urządzenia zapewniają dostęp do funkcji kopiowania, skanowania i faksu także w momencie, gdy drukowane są inne zadania, a możliwość wydruku z pamięci USB pozwala zaoszczędzić cenny czas i sprawia, że drukowanie jest szybkie i proste.

Standardowe narzędzia zabezpieczające znajdują się we wszystkich produktach - zapewniają bezpieczeństwo danych i chronią przed nieautoryzowanym dostępem. Poufne dokumenty nie zostaną wydrukowane dopóki nie zostanie wprowadzony PIN, można także ograniczyć korzystanie z urządzenia przez wskazanie zatwierdzonych grup lub osób. Urządzenia oferują także opcjonalny pakiet autoryzacyjny z użyciem kart. Kolejną przydatną funkcją jest @Remote, pomagający zwiększyć wydajność dzięki możliwości zdalnego monitorowania i zarządzania urządzeniami w czasie rzeczywistym. W drukarkach zainstalowany został także oryginalny moduł IPDS™ usprawnia procesy druku łącząc łatwość zarządzania dokumentami i redukcję kosztów.


Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.