WIADOMOŚCI


Aficio SP C730DN – pierwsza kolorowa nabiurkowa drukarka A3 w ofercie Ricoh


RICOH SPC730Ricoh Polska wprowadza do swojej oferty pierwszą kolorową nabiurkową drukarkę A3. Aficio SP C730DN to ponadto pierwsza drukarka w technologii LED w ofercie Ricoh.

Niewielkie wymiary drukarki sprawiają, że bez problemu można umieścić ją na biurku, co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w biurze. Ponadto, drukarka jest wyposażona w zaawansowany kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

„Aficio SP 730DN to pierwsze nabiurkowe urządzenie A3 w ofercie Ricoh” – mówi Barbara Boryczka, Product Marketing Manager w Ricoh Polska. „To właśnie dzięki technologii LED-owej Ricoh drukarka zajmuje znacznie mniej miejsca, a przez to wygląda bardziej jak drukarka A4, niż A3. Ponadto, technologia LED zużywa mniejszą ilość materiałów i mniej energii, co sprawia, że drukarka jest ekologiczna.”

Innowacyjna architektura LED sprawia, że urządzenie ma znacznie mniejsze wymiary, zwiększoną niezawodność i może drukować w rozdzielczości 1200x1200 dpi bez utraty prędkości (32 str./min.). Aficio SP C730DN wykorzystuje 41% mniej tonera i 50% mniej energii niż inne drukarki w tej klasie. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla biur architektonicznych/budowlanych, które potrzebują dokumentów większego formatu, jak i dla klasycznych środowisk biurowych, które tylko czasami korzystają z opcji wydruku A3.

Poza niewielkimi wymiarami i niskimi kosztami utrzymania, SP C730DN posiada również innowacyjne funkcje oszczędzające energię, takie jak np. ECO Night Sensor.

Ricoh ECO Night Sensor automatycznie wyłącza główne zasilanie, kiedy natężenie światła w pomieszczeniu spadnie poniżej określonego poziomu. ECO Night Sensor można ustawić tak, aby aktywował się od 1 do 120 minut po zapadnięciu zmroku. Czujnik wykrywa zarówno zmiany światła naturalnego, jak i sztucznego. Kiedy w pokoju ponownie zostanie zapalone światło, zasilanie automatycznie zostanie włączone.

Drukowanie dokumentów kolorowych w trybie ECOnomy Color znacznie zmniejsza koszty. Funkcja ta dzieli dane na tekst, obrazy, rysunki i linie. Tekst drukowany jest w normalnym nasyceniu, ale nasycenie obrazu jest zmniejszane o połowę, a rysunków i linii o 30 procent.

W drukarce wykorzystywany jest nowy toner Ricoh PxP-MC, który sprawia, że wydruki są wytrzymałe, trwałe i cechują się stabilną, wysoką jakością obrazu.

Pozostałe przydatne funkcje to m.in. tryb uśpienia, który oszczędza energię i drukowanie dwustronne, które oszczędza papier. Ponadto, drukarka jest akredytowana przez Energy Star.

“Nasza nowa drukarka to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy wymagają wydruków formatu A3, ale nie chcą kupować bardzo szybkich, wysokonakładowych urządzeń, posiadających wiele opcji obróbki końcowej” – dodaje Barbara Boryczka. „Do tej pory, ci klienci nie mieli odpowiedniego rozwiązania. A to urządzenie wypełnia lukę rynkową.”

Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.