WIADOMOŚCI


Aficio™SP C830DN/C831DN – szybkie i ekologiczne kolorowe drukarki A3


RICOH SPC831DNRicoh Polska wprowadza do oferty dwie nowe kolorowe drukarki laserowe - SP C830DN i SP C831DN. Są to pierwsze drukarki wyposażone w nowej generacji kontroler GWNX firmy Ricoh, który zapewnia najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Nowe drukarki są łatwe w obsłudze dzięki dużemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala. Łatwość użycia, oszczędność czasu i wzrost wydajności zapewnione są przez wysokiej wydajności kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania. Ricoh Aficio™ SP C830DN/SP C831DN to idealne rozwiązanie dla większych środowisk biurowych. Bezpieczeństwo dokumentów może być zapewnione poprzez odblokowywanie wydruków na urządzeniu poprzez autoryzację.

„Te dwa nowe urządzenia zostały zaprojektowane po to, aby sprostać zwiększającemu się zapotrzebowaniu klientów na rozwiązania przyjazne dla środowiska, które przy tym dostarczają wyjątkową jakość druku” – mówi Joanna Marczak, Product Manager w Ricoh Polska.

Znaczące korzyści ekologiczne i jeszcze lepsza jakość wydruku są możliwe dzięki nowemu systemowi utrwalania Ricoh Quick Start Up Direct Heating (QSU-DH). Zamiast wałka utrwalania, urządzenia te wyposażone są w grzałkę z cienkim paskiem utrwalania, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej i skraca czas powrotu do stanu gotowości. Drukarki posiadają również nowy Ricoh ECO Night Sensor, który automatycznie wyłącza główne zasilanie, kiedy natężenie światła w pokoju spadnie poniżej pewnego poziomu. ECO Night Sensor wykrywa zarówno zmiany oświetlenia naturalnego, jak i sztucznego.

Drukowanie dokumentów kolorowych w trybie ECOnomy Color znacznie zmniejsza koszty. Funkcja ta dzieli dane na tekst, obrazy, rysunki i linie. Tekst drukowany jest w normalnym nasyceniu, ale nasycenie obrazu jest zmniejszane o połowę, a rysunków i linii o 30 procent.

SP C830DN/SP C831DN drukują z prędkością 45/55 stron na minutę, obsługują gramatury papieru od 52 do 300 g/m2. Standardowa kaseta na papier mieści 550 arkuszy, podajnik ręczny 100, a dwie opcjonalne kasety - 3200 arkuszy, co daje całkowitą pojemność 4400 arkuszy. Opcje obróbki końcowej zawierają 2000-arkuszowy finiszer broszurujący, 3000-arkuszowy finiszer i dziurkacz. Dzięki 4-półkowej tacy odbiorczej użytkownicy mogą z łatwością oddzielać i odbierać swoje dokumenty.


Źródło: RICOH Polska Sp. z o.o.Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.