WIADOMOŚCI


Ricoh wprowadza nowe oprogramowanie do zarządzania dokumentami Streamline NX


Ricoh Europe, firma specjalizująca się w dziedzinie rozwiązań biurowych, usług zarządzania dokumentami oraz druku produkcyjnego wprowadza na rynek unikalny pakiet oprogramowania do zarządzania dokumentami typu „wszystko w jednym”, którego zadaniem jest pomoc firmom w uzyskiwaniu znacznych oszczędności i zwiększeniu wydajności.

Oprogramowanie Streamline NX firmy Ricoh jest potężnym pakietem skalowalnych, zintegrowanych aplikacji do zarządzania dokumentami, który poprzez maksymalizację wydajności i efektywności zarządzania dokumentacją pomoże firmom zredukować koszty. Badania przeprowadzone przez Ricoh/Coleman Parkes wykazały, że firmy wydają do 5% wartości swoich rocznych obrotów na zarządzanie dokumentami, podczas gdy IDC – firma zajmująca się analizą rynki IT w skali globalnej - ocenia, że wykorzystanie oprogramowania do zarządzania dokumentami oraz usług zarządzania drukiem może doprowadzić do obniżenia kosztów całkowitych o 30-40%. Firma o rocznych przychodach wynoszących 10 milionów EUR, wydająca 5% na zarządzanie dokumentami, mogłaby zaoszczędzić rocznie 200 000 EUR dzięki wdrożeniu u siebie oprogramowania Streamline NX.

Streamline NX jest pierwszym na rynku oprogramowaniem do zarządzania dokumentami, które zawiera kompletny, zintegrowany pakiet aplikacji zarówno dla użytkowników jak i administratorów. Administratorom IT oprogramowanie to daje szczegółowy pogląd na ilości skanowanych, faksowanych, drukowanych dokumentów oraz współdzielonych uprawnień w całej firmie. Dzięki temu administratorzy mają możliwość zidentyfikowania obszarów, w których można uzyskać dodatkowe oszczędności – np. drukowanie lub dystrybuowanie dokumentów. Narzędzie zarządzania pozwala również administratorom na kontrolę dostępu użytkowników do funkcji drukowania, skanowania i dystrybucji cyfrowej. Możliwość ustalania kwot ilościowych i tworzenie polityki zarządzania wykorzystaniem floty urządzeń wielofunkcyjnych umożliwia efektywniejsze bezpieczeństwo i lepszą ochronę środowiska naturalnego.

Streamline NX pomaga pracownikom chronić ich informacje poufne i eliminować marnotrawstwo papieru. Funkcja pojedynczego logowania oznacza, że użytkownicy mogą zwolnić swoje dokumenty do druku tylko wtedy, gdy są gotowi do ich odebrania. Dzięki temu nigdy nie dochodzi do druku dokumentów niepotrzebnych lub ściśle tajnych. Jak tylko użytkownicy zalogują się, mogą skorzystać z intuicyjnego wyświetlacza urządzenia wielofunkcyjnego w celu uzyskania dostępu do spersonalizowanych procedur skanowania i dystrybucji dokumentów. Personalizacja ustawień oznacza, że użytkownicy mogą uzyskać dostęp jedynie do tych funkcji, do korzystania z których są uprawnieni, co minimalizuje ryzyko błędu ludzkiego. Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie wykonywanie zadań, co daje w rezultacie wzrost ogólnej wydajności pracowników.

Streamline NX wchodzi w skład portfolio globalnych rozwiązań biurowych firmy Ricoh, które pomagają firmom zredukować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo, poprawić wydajność i dbać o środowisko naturalne. Oprogramowanie zostało tak zoptymalizowane, aby mogło bez problemów współpracować z urządzeniami wielofunkcyjnymi firmy Ricoh. Jest ono w pełni elastyczne i umożliwia personalizację ustawień.
Warunki korzystania z witryny Polityka prywatności


Informacje przedstawione na stronach serwisu www.rotar.net.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych, mają jedynie charakter informacyjny.